Valentin Mihaila, spectacol la naționala U19!

Mijlocașul Universității Craiova a făcut un meci de senzație în tricoul reprezentativei U19! România – Azerbaijan a fost meciul decis de Valentin Mihaila în primele minute!

Tricolorii U19 au făcut scor cu reprezentativa similară a Azerbaijanului. Valentin Mihaila a bifat o dublă sub tricolor și a contribuit la victoria cu 4-0 a României. Fotbalistul Universității a marcat în minutul 7 pentru 1-0, urmând ca puștiul Craiovei să-și mai treacă numele o dată pe lista marcatorilor, în minutul 20. Până la finalul primei reprize, naționala U19 a marcat, din nou, prin Andrei Rus.

Tabela a fost închisă, chiar în ultimul minut al meciului, de Țîrlea, fotbalist introdus pe parcurs, în locul lui Sefer.

Surprizele lui Mangia pentru meciul FCSB-Craiova!

România U19 a început cu: Târnovanu – Rus, Screciu, Manolache, Șerban, Toma, Șerban, Horșia, Sefer, Mihăilă și Banyoi.

S-a dat verdictul în cazul Koljic! Câte meciuri ratează!

Pentru Valentin Mihaila a fost cea de-a șasea reușită în tricoul României U19. Tânăra speranță a Olteniei a mai marcat în meciurile cu Gibraltar ( 3 goluri ) și Cipru ( un gol).

În 3 minute poți să citești și:  Veste teribila pentru olteni: „Lui Bancu i s-a întors genunchiul!”

Mititelu: „Pușcaș și Napoli o să dea explicații”

Mateiu: „Am marcat 4 goluri în campionat, ca niciodată!”