fbpx
14 C
miercuri, octombrie 27, 2021

Mitriță a marcat un gol pentru PAOK Salonic în meciul cu Lincoln Red Imps, din Gibraltar!

PAOK a învins Lincoln Red Imps, în primul meci din grupele Conference League. Primii adversari ai echipei lui Răzvan Lucescu au fost chiar campionii Gibraltarului, pe care CFR Cluj i-a întâlnit în turul 2 preliminar din Champions League. Ardelenii s-au impus cu 4-1 la general.

Alex Mitriță a marcat pentru prima dată în tricoul celor de la PAOK. Mijlocașul a înscris pentru vicecampioana Greciei în minutul 56, ducând rezultatul la 2-0. Chuba Akpom deschisese scorul în minutul 45+2.