6.7 C
joi, aprilie 18, 2024

Ai lui Briceag le-au scos oltenilor fotbalul din cap!

Voluntari – Craiova 1-1. Reghecampf face o manita de meciuri fără victorie și ajunge pe 5. Vână salvează un punct în momentele de final ale jocului.

Voluntari – Craiova 1-1
A marcat: Ricardinho 52 / Vână 89
FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Meleke, Armaș, Briceag – Costin, Droppa, I. Gheorghe – Rașă, Nemec, Lopes. Au mai intrat: Fulop, Tavares. Antrenor: Liviu Ciobotariu.
U. Craiova: Lazar – Screciu, Papp, Bălașa – Vlădoiu, Alex Crețu, Nistor, Vătăjelu – Gustavo, Ivan, Baiaram. Au mai intrat: Căpățână, Cîmpanu, Vână, Fedele. Antrenor: Laurențiu Reghecampf.
Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari), Arbitru: Mladinovici Horia Gabriel (Bucureşti)

Reghe se duce la Voluntari cu un lot decimat: pe lângă veteranul Marius Constantin, suspendat, Găman, Houri și Pigliacelli sunt accidentați, Bancu, Markovic și Koljic, nici ei nu au făcut deplasarea. Așa că Reghe cârpește și-i dă un 11, dar cu multe virgule.

Voluntari – Craiova 1-1. Punct scos în extremis de olteni!

Craiova e echipa cu inițiativă, Ivan are prima șansă, dar e blocat. Nistor, de la mare distanță își încearcă norocul, dar nu-l are. Ultima șansă a reprizei o are Baiaram, cu un șut din mijlocul careului, blocat în extremis de Popa. Partea a doua începe cum nu se poate mai rău pentru olteni, cu golul lui Ricardinho. Craiova aleargă cu disperare după egalare, pe care o reușește Vână, în penultimul minut al jocului. Voluntari – Craiova 1-1, un punct scos în extremis pe terenul unei echipe clădite pe jucători refuzați de Rotaru, cum e cazul lui Briceag.

Mititelu vrea să aducă un antrenor din Liga 1 pe banca FCU Craiova!