1.4 C
sâmbătă, ianuarie 28, 2023

Cam atât poate Craiova lui Reghe, 1-3 cu voluntarii Budi și Nemec!

Împreună, Budescu și Nemec au 69 de ani și 180 de kg. Apărarea lui Rotaru e de zece ori mai mai bine plătită!

CS Universitatea Craiova a pierdut partida disputată pe terenul celor de la FC Voluntari. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 3-1, după un meci în care formației pregătite de Laurențiu Reghecampf nu i-a ieșit aproape nimic. Eșecul vine după ce patronul craiovenilor și Sorin Cârțu au pus o presiune în plus pe echipă. Detalii AICI.

În prima repriză, elevilor lui Reghecampf nu le-a ieșit mai nimic. Markovic a fost absent din jocul Craiovei, iar Conte mai mult și-a încurcat colegii în defensivă și în minutul 38 a fost schimbat cu Vlădoiu. FC Voluntari a deschis scorul în minutul 7, în urma unui autogol al lui Vladimir Screciu.

La pauză, Reghecampf a mai făcut 3 schimbări. Au intrat Bairam, Bic și Nistor, în locul lui Cîmpanu, Mateiu, respectiv Crețu. Cum jocul craiovenilor nu s-a îmbunătățit în atac, antrenorul a făcut și ultima modificare și l-a trimis în teren pe Koljic, în locul lui Markovic, în minutul 57. La 7 minute distanță, mul de gol din ultima perioadă, Gustavo, a restabilit egalitatea. Bucuria a fost doar de moment pentru alb-albaștri, care s-au văzut, din nou, conduși. În minutul 67 a înscris Ricardinho, iar cu 17 minute înainte de finalul partidei a marcat și Nemec.

FC Voluntari: Popa – Ciobotariu, Meleke, Armaș, Vlad – Ricardinho, Droppa – Rață, Budescu, Lopes – Nemec. Rezerve: Rîmniceanu, Briceag, Costin, Achim, Ilie, Tavares, Merloi, L. Fulop, Tehe. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

CS Universitatea Craiova: Pigiacelli – Bancu, Screciu, Papp, Conte – Gustavo, Mateiu, Crețu, Cîmpanu – Ivan, Markovic. Rezerve: Lazar, Căpățînă, Vlădoiu, Bic, Nistor, Vînă, Roguljic, Baiaram, Koljic. Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

Rotaru: „Dacă reușim să nu vindem nimic vara asta, cred că avem prima șansă la titlu anul viitor”