7.9 C
vineri, aprilie 19, 2024

VIDEO! Leoaica Isabela Lazar, gol direct din corner pentru națională!

Execuție de excepție reușită de super-jucătoarea de la CS Universitatea Craiova!

Naționala U17 a României a câștigat și cel de-al doilea meci amical. Tricolorele s-au impus contra reprezentativei similare din Bosnia & Herțegovina, scor 2-0, la fel ca în prima partidă. căpitanul Isabela Lazăr a deschis scorul pentru tricolore cu 10 minute înainte de pauză, în timp ce Anamaria Florică a marcat al doilea gol la începutul reprizei secunde, din penalty.

Echipele de start

ROMÂNIA U17: 12. Balog – 11. Stancu, 15. Bolboacă, 6. Fratuțescu, 4. Corsei – 7. Lazăr-cpt., 5. Florică – 20. Ivan, 16. Popa, 10. Szoke – 21. Kara.
Rezerve: 1. Moldovan – 2. Năstase, 3. Neacșu, 8. Hodiș, 9. Lobonț,, 13. Lavric, 14. Șerban, 17. Grădinariu, 18. Cristea, 19. Iliescu, 22. Stan.
Selecționer: Andra Vela.

Bosnia & Herțegovina U17: 12. Panic – 9. Becirevic, 4. Radosevic, 6. Brnic, 15. Milicevic – 7. Dedic, 20. Abdukic, 13. Rankic – 11. Pupic-cpt., 23. Ranica, 10. Dizdaervic.
Rezerve: 1. Golubovic – 2. Imamovic, 3. Babic, 5. Kurbasic, 8. Laketic, 14. Panic, 16. Dedovic, 17. Baric, 18. Gradan, 19. Mirkovic, 21. Novakovic.
Selecționer: Ilija Lucic.

VIDEO AICI

Isabela Lazăr, de la CS Universitatea Craiova, a fost căpitanul echipei naționale de fotbal feminin U-17 și a înscris un nou super gol din corner. În această toamnă, tricolorele antrenate de Andra Vela vor juca împotriva Lituaniei și Kazahstanului în preliminariile pentru Campionatul European.